Wyjazd do Mosznej

Dzisiaj przyszła mi myśl, aby opowiedzieć Wam o moim wyjeździe z ciocią oraz mamą do bajkowego i urokliwego miejsca na Opolszczyźnie w powiecie krapkowickim, o którym 11 lat temu nie miałam zielonego pojęcia.

Jako mała dziewczynka, a także dorosła kobieta, często jeździłam w odwiedziny do cioci Cesi – w okresie letnim spędzałam u niej część wakacji. I właśnie podczas jednego kilkudniowego pobytu, niejednokrotnie umilało nam czas słuchanie muzyki operowej, klasycznej, w sumie różnorodnej. Dobre 11 lat wstecz byłam wielką fanką zespołu „Feel”, więc robiąc porządek w pokoju słuchałam owego zespołu na YT. Pamiętam dokładnie, że leciała akurat piosenka pt. „Pokonaj Siebie”. Jak to mam w zwyczaju – naciskałam replay po każdym zakończeniu piosenki. No i wchodzi ciocia, zadaje pytanie – kto to śpiewa? Że ładna piosenka, teledysk, dodając twierdząco – Iwonko to przecież jest Moszna. Widziałam jej radość w oczach, nie ukrywam ogarnęło mnie zdziwienie, bo nie wiedziałam, że bywała tam nieraz na wypoczynku.


Usłyszałam propozycję nie do odrzucenia: „Iwonka, wybierzmy się tam razem z mamą, wiesz, taki „babski” wyjazd”. Powiem Wam, bardzo się ucieszyłam na myśl, że będę w miejscu, gdzie był nagrywany teledysk jednego z moich ulubionych zespołów. Wiecie o co chodzi, prawda? No i nastał dzień wyjazdu. Gdy zajechałyśmy na miejsce i zobaczyłam w realu widok zamku o niesamowitym uroku i bajkowej architekturze, a także z rozległym parkiem z kilkusetletnimi dębami i lipami – byłam oczarowana.


Miałyśmy zarezerwowany apartament, przyznam się bez bicia – pierwszy raz spałam w apartamencie i to jeszcze w zamku! Rozumiecie, mieć na wyłączność 150 metrów kwadratowych powierzchni, która pełniła kiedyś funkcję sypialni hrabiego, marmurową wannę, oraz taras z widokiem na oranżerię, w której można zobaczyć bananowce, cibory papirusowe, kolekcję palm i innych roślin egzotycznych. Odkryłam piękno wnętrz zamku m.in. dawną salę lustrzaną, galerię, bibliotekę, kawiarnię, a także restaurację, gdzie serwowano pyszne jedzenie. Spacerowanie po parku, długie rozmowy, przebywanie razem i poczucie beztroski to niezapomniane chwile. Bezcenne. Chciałabym tam pojechać znowu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Jak możesz mi pomóc?

Wesprzyj mnie na siepomaga.pl

Na stronie organizacji www.siepomaga.pl możesz wpłacić dowolną kwotę. Każda złotówka jest dla mnie cenna i przybliża mnie do osiągnięcia celu – wyjazdu na operacją do Stanów Zjednoczonych. Ta operacja to moja jedyna szansa na przeżycie. Kwotę można wpłacić jednorazowo lub dokonywać regularnych, mniejszych wpłat. Za wszystkie z całego serca dziękuję!

WYŚLIJ SMS

Wyślij SMS na numer 72365
o treści 0083220
(KOSZT 2,46 zł, w tym vat)

WEŹ UDZIAŁ W LICYTACJI

licytuj przedmioty na mojej stronie na facebooku

WESPRZYJ MNIE POPRZEZ CARITAS

WPŁAĆ DATEK NA ZBIÓRCE ZORGANIZOWANEJ DLA MNIE NA STRONIE URATUJECIE.PL

KUP PŁYTĘ Z PROJEKTU "SERCE DLA SERCA"

PŁYTA, NA KTÓREJ ZNAJDZIECIE WIELU WSPANIAŁYCH ARTYSTÓW, NAGRANA ZOSTAŁA, ŻEBY WESPRZEĆ MNIE W WALCE O OPERACJĘ I ŻYCIE

ZRÓB DOBRY KLIK

Kliknij tylko w obrazek – otrzymam 10 groszy

WPŁAĆ DATEK PRZEZ "FUNDACJĘ SŁONECZKO"

wpłaĆ dla mnie darowiznę na konto: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
tytułem: na leczenie i rehabilitację, iwona glazer, 721/g

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Mojek2 - pomoc dla Iwony Glazer.

Jeśli możesz, wesprzyj mnie proszę w mojej zbiórce funduszy na operację, która uratuje moje życie

Niech spełni Ci się wszystko, czego sobie tylko życzysz.

Iwona.

Cel: 5 000 000